24. júna na FMFI UK prebehlo vyhodnotenie súťaže Robotická liga. Od januára do júna sme na krúžku robotiky riešili súťažné zadania piatich kôl tejto súťaže. Od našich primanov a sekundánov si riešenie súťažných úloh vyžadovalo najmä porozumieť zadaniu, navrhnúť riešenie - konštrukcia + program, veľa testovať a nakoniec zdokumentovať svoje riešenie. A to všetko v tíme a po vyučovaní, popri bežných školských povinnostiach.
Blahoželáme:
- tímu GABRO, v zložení Peter KOVÁČIK, Tomáš VALÁŠEK, Kostiantyn KALMUS a Patrik CHUDÝ, k 2. miestu v kategórii "zajace" a
- tímu GAB Tech Makers, v zložení Tamara BORKOVIČOVÁ, Kristína SOLÁROVÁ, Filip ŠKODA a Juraj GREŠKO, k 3. miestu aj špeciálnemu oceneniu za NAJ riešenie 2 súťažných úloh v rovnakej kategórii.
Odmenou pre našich kúžkarov boli nielen vecné ceny ale aj dobrodružné cestovanie a zaujímavé prednášky a aktivity, pripravené občianskym združením Robotika.sk - nové robotické stavebnice s podporou AI, humanoidní roboti a pod.