• ENGLISH DAY pre prímu až kvartu

    • Naša šikovná KVINTA pripravila 23. júna pre mladších spolužiakov skvelú akciu, pri ktorej sa mali možnosť ponoriť do angličtiny (ktorú, mimochodom, bravúrne ovládajú), overiť si svoje vedomosti v kvíze o anglofónnych krajinách a vyskúšať si svoje logické myslenie pri riešení úloh v únikovej miestnosti. Všetci sa skvele zabavili.

     Ďakujeme KVINTE a učiteľkám angličtiny za nápad a relizáciu tohto eventu!

    • Zájazd pre víťazov dejepisnej súťaže

    • S víťazným družstvom súťaže Medzníky 2. svetovej vojny sme sa zúčastnili zájazdu do Kalnej nad Hronom. Práve prekročením Hrona Červenou armádou sa po ťažkých bojoch v marci 1945 rozbehla bratislavsko-brnianska operácia pod vedením maršala R. J. Malinovského. Bratislavsko-brnianska operácia bola sovietska ofenzíva určená na vytlačenie nemeckých vojsk z juhozápadného Slovenska (oslobodenie Bratislavy a postup na Moravu). Senec bol oslobodený 1. apríla 1945 a Bratislava po krvavých pouličných bojoch 4. apríla 1945. Už na začiatku mája boli z územia Slovenska vytlačené posledné nemecké jednotky. Navštívili sme aj Múzeum vojenskej histórie v Pohronskom Ruskove a zúčastnili sme sa kladenia vencov pri pamätníku v Kameníne, kde sa odohrala najväčšia tanková bitka na území Slovenska počas 2. svetovej vojny.

    • Literárna súťaž Senecké pero

    • Dňa 21. júna sa v priestoroch Labyrintu MsKS v Senci konalo slávnostné vyhlásenie výsledkov literárnej súťaže Senecké pero. V príjemnej atmosfére, za prítomnosti predstaviteľov mesta,  poroty, ktorá texty vyhodnocovala a s hudobným vstupom si ocenení prevzali diplomy a hodnotné ceny.

     Tešíme sa, že medzi nimi boli aj naši študenti:

     2. kategória – Poézia

     • 1. miesto  Dominika Hamajová, kvarta

     2. kategória – Próza

     • 1. miesto  Jana Habalová, sekunda
     • čestné umiestnenieJúlia Janeková, sekunda 

     3. kategória – Poézia

     • 2. miestoViktória Nemcová, septima
     • 3. miestoMarián Kubíček, III. A

     3. kategória - Próza

     • 1. miestoLukáš Bolek, III. A
     • 3. miestoVeronika Kuchtová, sexta

     Srdečne blahoželáme!

    • Imatrikulácie prvákov a primánov

    • Dňa 9. júna 2023 sa v priestoroch našej telocvične konali imatrikulácie prvákov a primánov. Skvelý kultúrny program bol v plnej réžii žiakov III.A a septimy v spolupráci s členmi Školského parlamentu. Organizátori museli mierne improvizovať, keďže pôvodný program sa mal odohrať v priestoroch miestneho amfiteátra. Počasie to však zariadilo inak. Všetci zúčastnení sa príjemne zabavili, nechýbali ani zaujímavé aktivity pre nováčikov na našej škole a došlo aj ku kvízovému "súboju" medzi učiteľmi a žiakmi. Ďakujeme veľmi pekne organizátorom, učiteľom, vedeniu školy a všetkým zúčastneným za príjemne a zábavne strávený piatok.

     Pozrite si aj krátke video z našich imatrikulácií.

   • logo Akadémia veľkých diel
    • AKADÉMIA VEĽKÝCH DIEL - naši absolventi

    • V týchto dňoch sme odovzdaním certifikátov ukončili druhý ročník vzdelávania v programe Akadémia veľkých diel na GAB-e. Počas celého šk. roka sme sa na seminároch stretávali pri diskusii o významných dielach z rôznych oblastí umenia, ktoré sa nás dotýkali svojou krásou a inšpirovali v každodennom živote. Posledný, 25. seminár sme absolvovali v máji priamo v Kolégiu A. Neuwirtha (v kaštieli v Ivanke pri Dunaji), teda priamo na miestach, kde celý program vznikol. Viedla ho pre nás p. riaditeľka Akadémie veľkých diel Mgr. Miroslava Duranková. 

     Naši absolventi 2022/23:

     Lucia Csányiová (I.A), Sofia Vargová (I.A), Johanka Holubová (KVI), Attila Dérer (II.A), Matej Bujňák (SXT), Lenka Logojdová (SXT), Veronika Kuchtová (SXT), Terézia Korvínová (SXT), Tobias Faith (SXT), Michal Pekárek (SXT), Sofia Sabová (SXT), Ela Žigová (SXT), Walter Steinhübel (IV.A) a Jakub Hudák (OKT).

     Všetkým úspešným absolventom srdečne blahoželáme!

      

    • Židovská kultúra a komunita v Senci

    • 15. 6. 2023 sa triedy 1.A, 1.B a KVARTA zúčastnili prednášky na tému Židovská kultúra a komunita v Senci. Na prednáške, organizovanej v spolupráci s mestským múzeom v Senci, sme sa dozvedeli o živote významných židovských podnikateľov a obchodníkov, prezreli sme si historické fotografie mesta a navštívili Židovský cintorín, kde sme prednášku ukončili.

    • Festival štyroch živlov - AMAVET

    • Naši najmladší žiaci: Lilien Hargašová, Eliáš Jurčák, Matej Kozák, Radovan Kuzma, Dušan Ďurka a Tomáš Pisecký sa zúčastnili celoslovenskej prehliadky vedátorských projektov Festivalu štyroch živlov - AMAVET. Pomocou panelovej prezentácie obhájili svoju praktickú dlhodobú prácu na projektoch: Ako naše pôdy ovplyvňujú úrodu zeleniny... (biológia) a Voda a jej využitie v technických zariadeniach... (fyzika). Výsledkom ich snaženia bol získaný certifikát mladého vedátora. Za úspešnú reprezentáciu školy im ďakujeme!

    • Dňa 14.6. (streda) školská kuchyňa nevarí

    • Vážení rodičia, milí študenti, 
     oznamujeme Vám, že v stredu 14. júna 2023 sa v školskej jedálni z prevádzkových dôvodov nebude vydávať obed. Všetci študenti sú automaticky odhlásení.
     Ďakujeme za porozumenie.

    • S Hviezdoslavom do lavíc

    • Edukačný projekt "S Hviezdoslavom do lavíc" je zameraný na popularizáciu diel významných slovenských básnikov - Hviezdoslava, Smreka, Kostru, Dilonga, Rúfusa a ďalších, formou autorských jazzových skladieb, ktoré zaznejú v interpretácii kvarteta František Báleš ansámbel (Matúš Uhliarik spev, František Báleš klavír, Vladimír Máčaj kontrabas, Juraj Šušaník bicie nástroje). 

     Autor hudby František Báleš zároveň žiakom interaktívnym spôsobom predstaví vzájomné paralely poézie a hudby.

     Udalosť na FB: https://fb.me/e/vwayjsdC

     Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

    • Imatrikulačná slávnosť - zmena

    • Vážení rodičia, milí študenti,
     vzhľadom na nepriaznivé počasie sa na dnes naplánovaná imatrikulačná slávnosť presunula do priestorov školskej telocvične.
     Koniec akcie sa predpokladá na 12.30 hod. a ako bolo uvedené v pôvodnom informovanom súhlase, po jej skončení odchádzajú všetci študenti na obed a domov.

    • Oznam o počte voľných miest pre uchádzačov do 1. ročníka švorročnej a osemročnej formy štúdia

    • Vážení zákonní zástupcovia a milí uchádzači o štúdium na štvorročnej a osemročnej forme štúdia na našej škole.

     Pre školský rok 2023/2024 prijmeme 52 žiakov 9. ročníka ZŠ do dvoch tried 1. ročníka štvorročnej formy štúdia a 30 žiakov 5. ročníka ZŠ do jednej triedy 1. ročníka osemročnej formy štúdia.

     Stav obsadenosti miest: 
     - počet obsadených miest do 1. ročníka štvorročnej formy štúdia: 52
     - počet voľných miest: 0

     - počet obsadených miest do 1. ročníka osemročnej formy štúdia: 30
     - počet voľných miest: 0

     2. kolo prijímacích skúšok sa na našej škole neuskutoční.

    • Súťaž družstiev mladých zdravotníkov SČK

    • Žiaci kvinty: Alžbeta Nagyová, Alexandra Griačová, Simona Dzurillová, Oliver Nguyen a Lukáš Kocman sa umiestnili na 2. mieste v územnom kole súťaže Družstiev mladých zdravotníkov SČK. Srdečne blahoželáme!  

    • Úspechy našich študentov na Seneckej olympiáde

    • 1. deň: v plávaní obsadil na 25m voľný spôsob 1. miesto Hugo Čarský 🥇👏, v kategórii dievčat staršie žiačky bola úspešná Nina Jankovská (1. miesto 50m prsia🥇, 2. miesto 25m voľný spôsob🥈) a taktiež sme nesklamali ani v štafetách 4 x 25m starší žiaci, kde sme získali zlato 🙂 🥇v zložení: Hugo Čarský, Benjamín Skubeň, Nina Jankovská a Margaréta Kántorová. V štafete mladších žiakov sme obsadili 3. miesto🥉v zložení: Tomáš Písecký, Šimon Roguľa, Nela Hiklová a Lenka Fogelová 👏.

      

     2. deň a 3. deň: v kolektívnych športoch sme boli úspešní vo florbale, kde chalani vyhrali všetky 4 zápasy a skončili prví a právom si odniesli zlaté medaily 👏🥇a samozrejme sa nenechali zahanbiť ani naše volejbalistky, ktoré boli taktiež zlaté 👏😉🥇.
     Vo florbale nás reprezentovali: Janko Nemeček, Adam Opata, Braňo Blaščák, Šimon Beňa, Jerguš Trubač, Matej Kažimír, Sebastián Matis, Timo Gálik, Filip Világi a Tobias Trubač. Naše volejbalistky boli v zložení: Katka Príkopská, Tamarka Polláková, Sofia Romanová, Mia Borš, Ingrid Hlavandová, Nela Klinčoková, Ema Ballesteros, Dominika Hamajová, Dominika Sekerešová a Lenka Fialová.
     Poslednú medailu z kolektívnych športov sa podarilo uchmatnúť našim mladším žiakom v malom futbale, kde sme obsadili pekné 2.miesto 😉👏🥈 striebro získali: Adam Gerek, Lukáš Cíba, Viliam Kohutiar, Martin Ballon, Marián Brnuľa, Eliáš Jurčák, Filip Jarošík, Radovan Kuzma, Adam Tringela, Martin Kollárik a Jerguš Trubač.

      

     4. deň: získali sme krásne umiestnenia v atletike: Nina Zervanová v behu na 600m 1. miesto 😉🏃‍♀️👏🥇, Lara Penxová 1. miesto v behu na 400m🥇👌, Adam Gerek 1. miesto v behu na 600 m🏃‍♂️🥇, Nela Klinčoková 2. miesto 🥈 v skoku do výšky👏, Peter Borušovič 3. miesto v skoku do diaľky 🥉👍, Tobias Trubač  3. miesto 🥉🏃‍♂👏 v behu na 60m a Valéria Žilková 3. miesto v behu na 400m🥉👏 .

      

     Všetkým zúčastnením patrí obrovské ďakujeme a veríme, že takto úspešní budeme aj na ďalšej Seneckej olympiáde 😉😊👍✌

   • logo IQ olympiády
    • IQ olympiáda

    • Timotej Fleško a Roderik Jambrich (tercia) našu školu úspešne reprezentovali v regionálnom kole Západ súťaže IQ olympiáda, ktoré sa uskutočnilo 15. mája 2023 v Aule Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Obaja postúpili do celoslovenského finále, ktoré sa uskutoční 12.6.2023 v priestoroch Zvolenského zámku. Blahoželáme a držíme palce vo finálovom kole.

    • Zmena organizácie vyučovania v maturitnom týždni

    • Vážení rodičia, milí študenti,

     dovoľujeme si Vás upozorniť na zmenu organizácie vyučovania v dňoch 22.5.2023 až 25.5.2023 z dôvodu konania ústnych maturitných skúšok na našej škole.

     22.5.2023 (pondelok) - aplikačné cvičenie: príma, sekunda, tercia, kvarta - od 7.30 hod. do 12.00 hod.
     23.5.2023 (utorok) - riaditeľské voľno: septima, I.A, I.B, III.A
     24.5.2023 (streda) - riaditeľské voľno: sekunda, tercia, kvinta, sexta, II.A
     25.5.2023 (štvrtok) - riaditeľské voľno: príma, kvarta

     Vyučovanie bude v týchto dňoch prebiehať podľa zverejneného suplovania v EduPage, preto Vás prosíme o jeho sledovanie.

    • SCRABBLE

    • Dňa 27. 4. 2023 sa v našej škole uskutočnila súťaž v slovnej hre SCRABBLE. V štyroch kategóriách súťažili žiaci 6. – 9. ročníka  seneckých základných škôl a žiaci prímy – kvarty gymnázia. Z každého ročníka bol prihlásený jeden žiak. Súťažiaci spoznali spolužiakov z iných škôl a užili si príjemnú atmosféru.

     Výsledky:

     kategória  A (6. roč. + príma)

     1. miesto: nezverejnené (Gymnázium A. Bernoláka Senec)

     2. miesto: Adam Lehotský (ZŠ s VJM A. Molnára Szencziho Senec)

     3. miesto: Valéria Žilková (Gymnázium A. Bernoláka Senec)

      

     kategória  B (7. roč. + sekunda): 

     1. miesto: Benjamín Skubeň (Gymnázium A. Bernoláka Senec)

     2. miesto: Andrea Tóthová (ZŠ J. G. Tajovského Senec)

     3. miesto: Frederika Filová (ZŠ s VJM A. Molnára Szencziho Senec)

      

     kategória  C (8. roč. + tercia):  

     1. miesto: Timotej Fleško (Gymnázium A. Bernoláka Senec)

     2. miesto: Veronika Szakálová (ZŠ s VJM A. Molnára Szencziho Senec)

     3. miesto: Michal Blahút (ZŠ J. G. Tajovského Senec)

      

     kategória  D (9. roč. + kvarta):  

     1. miesto: Alexandra Fülöpová (ZŠ s VJM A. Molnára Szencziho Senec)

     2. miesto: Nicolas Volník (Gymnázium A. Bernoláka Senec)

     3. miesto: Timur Peťovský (ZŠ J. G. Tajovského Senec)

      

     Poďakovanie za tvorivú atmosféru patrí aj rozhodcom z radov tercie a kvarty.

     Víťazom blahoželáme sa a tešíme sa na stretnutie pri písmenkách v decembri.

   • logo súťaže Python Cup
    • Python Cup 2023 - online informatická súťaž

    • Do online informatickej súťaže Python Cup 2023 sa zapojilo 18 starších študentov nášho gymnázia. 
     Úspešnými riešiteľmi súťaže sú:

     • Martin CINGEL, septima (plný bočet bodov a 1.-41. miesto na Slovensku)
     • Dominik HALUŠKA, sexta (plný bočet bodov a 1.-41. miesto na Slovensku)
     • Barbora MONCOĽOVÁ, III.A (plný bočet bodov a 1.-41. miesto na Slovensku)
     • Jakub BITTARA, IV.A
     • Oliver BRUNOVSKÝ, kvinta
     • Tobias FAITH, sexta
     • Andrea HUSÁROVÁ, III.A

     Srdečne blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy všetkým zapojeným študentom!
      

 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje