• Projekt financovaný z Nórskych grantov a spolufinancovaný z prostriedkov štátneho rozpočtu SR
  • Novinky na GAB

• logo súťaže VKDŠ
        • Vráťme knihy do škôl - úspech v celoštátnom kole

Mimoriadny úspech v celoslovenskej súťaži Vráťme knihy do škôl dosiahla Terezka Tornyaiová z II. A. V kategórii Tvorivé písanie sa so svojou poviedkou umiestnila na krásnom 3. mieste. Ocenenie si prebrala z rúk predsedu BSK p. Juraja Drobu a od porotcov, ktorí hodnotili a vyberali až z 894 poviedok od slovenských študentov. Terezke srdečne blahoželáme a prajeme veľa tvorivej inšpirácie!

• piktogram kačička na vode
        • Plavecký výcvik

Naši študenti z prímy 😉 a zo sekundy 😊 absolvovali plavecký výcvik v X - Bionic Sphere v Šamoríne. V priebehu 5 dní absolvovali žiaci 10 hodín výcviku, kde sa učili, alebo sa zdokonaľovali v plaveckých štýloch (kraul, prsia a znak).

Veríme, že všetci zúčastnení si z kurzu odnášajú krásne spomienky a plávanie sa stane ich ďalším doplnkovým športom😉 🏊‍♂️

• piktogram Pytagoriáda
        • Študenti úspešní na Pytagoriáde

V stredu 10.4.2024 sa na ZŠ Mlynská uskutočnilo okresné kolo Pytagoriády v kategóriách P6, P7 a P8, ktorého sa zúčastnilo 16 mladších študentov nášho gymnázia. Zvíťaziť sa nám podarilo v dvoch kategóriách.

Sofia Slavkovská z prímy sa umiestnila na 1. mieste v kategória P6, ktorej úspešne sekundoval spolužiak Daniel Dvorský a obsadil v tej istej kategórii 2. miesto. Matúš Polgár z tercie zvíťazil v kategórii P8.

• logo písmenká a deti
        • SCRABBLE

Dňa 23. 4. 2024 sa v našej škole uskutočnila súťaž v slovnej hre SCRABBLE. V štyroch kategóriách súťažili žiaci 6. – 9. ročníka seneckých základných škôl a žiaci prímy – kvarty gymnázia.

Výsledky:

kategória A (6. roč. + príma):

1. Emma Tužinská (Gymnázium A. Bernoláka)
          2. Johanka Sálmašová (ZŠ Mlyns
      • piktogram Chemickej olympiády
        • Chemická olympiáda

Dňa 19. apríla 2024 sa na našom gymnáziu konalo školské kolo Olympiády z chémie v kategórii C. Úspešnými riešiteľmi sa stali žiaci z triedy kvinta, menovite Dominika Hamajová, Andrej Varga, Martin Kubiš, Katarína Príkopská a Branislav Blaščák. Srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v krajskom kole.