• Súťaže P-mat: pikomat, pikofyz.

  Dobrovoľníčka p-matu Radka Bírová prišla do sekundy až kvarty s korešpondenčným seminárom PIKOMAT a PIKOFYZ. Tentoraz sme sa na súťaž bližšie pozreli z tej druhej strany. Zo strany opravovateľov. Obyčajne vycestujú spoločne na chatu a celý víkend opravujú a opravujú. Neraz okrem komentárov pridajú aj milý obrázok :)

 • Skauti rozhýbali našich študentov

  Študenti kvarty a vyšších ročníkov si utorok rozhýbali telo a zažili 5 minut aktivít ako sú Energizer, či Scavenger list. Skrz tieto jednoduché aktivity si preverili, v niektorých prípadoch dokonca aj s profesormi, najmä tímovú spoluprácu a komunikačné schopnosti. Ďakujeme skautom Mime a Karolovi z 131. Safari Senec. Mgr. Adriana Macková

 • Medzinárodná Geografická olympiáda

  Medzinárodná Geografická olympiáda

  Nina Bučeková, študentka zo septimy sa toto leto zúčastnila medzinárodnej geografickej olympiády (iGeo), ktorá sa uskutočnila v kanadskom meste Quebec (29.7 - 7.8.2018). 
  Súťažilo 43 štvorčlenných tímov z celého sveta. Nina Bučeková získala ako jediná zo Slovenska bronzovú medailu.

  GRATULUJEME!

 • Slávnostné otvorenie školského roka

  Slávnostné otvorenie školského roka

  Otvorenie školského roka 2018/2019 bude 3. septembra 2018 o 8:30 hod, na školskom dvore.

  8:30 8:50 krátky kultúrny program, príhovor riaditeľa školy

  8:50 – 9:20 odchod študentov prvých ročníkov do triedy - triednické pokyny

   

 • Stravovanie v školskej jedálni

  Stravovanie v školskej jedálni

  Ak sa chce študent nášho gymnázia stravovať v školskej jedálni v školskom roku 2018/19, je potrebné deň vopred odovzdať vyplnený zápisný lístok na stravovanie zapisny_listok.doc
  Varí sa od utorka 4. septembra 2018.

  • Platba na september 2018 pre primanov: 23,94 € (19 x 1,26 €)
  • Platba na september 2018 pre prvákov: 25,84 € (19 x 1,36 €)
 • Verejné obstarávanie - výzva na nový športový umelý trávnik na multifunkčnom ihrisku

 • Verejné obstarávanie - výzva na dodanie športového vybavenia

 • Úradné hodiny

  Úradné hodiny

  Počas školských letných prázdnin - 2. júl (pondelok) až 31. august 2018 (piatok) - úradné hodiny kancelárie školy každú stredu od 10:00 do 12:00. Prajeme všetkým študentom nezabudnuteľné letné prázdniny!

 • Hodžov novinový článok

  Hodžov novinový článok

  Srdečne gratulujeme žiačkam kvarty Veronike Horváthovej a Lucii Jančoškovej k úspešnému reprezentovaniu našej školy v súťaži Hodžov novinový článok. Obidve dievčatá sa umiestnili v bronzovom pásme.

 • MATIK, PIKOMAT - korešpondenčné matematické semináre

  MATIK, PIKOMAT - korešpondenčné matematické semináre

  Študentka tercie Sára Gašparová sa umiestnila na 8. mieste na Slovensku vďaka svojej húževnatej a sytematickej práci pri riešení korešpondenčného matematického seminára MATIK, ktorý organizuje občianske združenie STROM. Blahoželáme!!!

  Študentka sekundy NINA GRIAČOVÁ sa v korešpodenčnej súťaži PIKOMAT umiestnila na krásnom 3. mieste so stratou len 3,5 boda na víťaza vo svojej kategórii. Srdečná gratulácia!

 • Aktivácia ISIC preukazov

  Aktivácia ISIC preukazov

  Milí študenti!

  Nezabudnite si aktivovať ISIC preukazy v učebni PC1! 
  Aktuálne končí platnosť v čipe preukazu pre účely dopravy 30.6.2018, to znamená, že od 1.7.2018  ti preukaz nemusí fungovať u všetkých dopravcov.

  Ak pokračuješ v štúdiu a chceš využívať svoj preukaz v doprave aj ďalší školský rok vrátane letných prázdnin, potrebuješ si ho aktivovať prostredníctvom SMS podľa nasledujúcich krokov:

  1. Na číslo 8844 pošli SMS v tvare: TC medzera priezvisko (uvedené na preukaze) medzera číslo čipu.
  2. Po priložení karty k školskému terminálu Ti príde potvrdzujúca SMS o úspešnom predĺžení platnosti čipu a Tvoj preukaz je pre použitie v doprave platný až do 30.6.2019 alebo 31.8.2019.
   Plagát.jpg
 • Prijímacie konanie do 1. ročníka štvorročnej formy štúdia pre školský rok 2018/2019 - 2. kolo

 • Projekt "Digitálne zručnosti pre život"

  Projekt "Digitálne zručnosti pre život"

  Žiaci (sexta, septima, II.A, III.A) v projekte "Digitálne zručnosti pre život" budú v dňoch 5. a 6. júna 2018 robiť podľa pripraveného rozpisu skúšky ECDL. Okrem zručností získajú aj certifikát ECDL - Európsky vodičský preukaz na počítače. Viac informácií...

 • Deň matematiky 1. jún

  Deň matematiky 1. jún

  Dňa 1. 6. 2018 sa bude na našej škole konať Deň matematiky – deň súťaží, hier, zábavných kvízov z oblasti matematiky a jej histórie.

  Všetci študenti sa môžu prihlasovať na jednotlivé aktivity cez web-stránku školy www.gab.sk. Po prihlásení si v ponuke vyberte položku Komunikácia -> Prihlasovanie. Na 7 rôznych ponúkaných termínov si naplánujte vždy po jednej aktivite. Ôsmu aktivitu má celá trieda naplánovaný kvíz (PUB-kvíz).

  Harmonogram dňa:

  • 7:30 -  7:50 otvorenie (školský dvor, v prípade nepriaznivého počasia telocvičňa) 
  • 7:50 - 11:40 9+1 rôznych aktivít v herniach 
  • 11:40 – 12:40 OBED (po skupinách)

  Rozvrh obedov:

  • 11:40 príma až kvarta 
  • 12:00 kvinta, sexta, I.A, II.A 
  • 12:20 septima, III.A 

  Hra bude prebiehať na 1. poschodí. Každý žiak ráno dostane preukaz hráča, do ktorého bude zbierať pečiatky za absolvované aktivity. Hodnotiť sa bude najúspešnejší hráč v jednotlivých aktivitách a najaktívnejšia trieda a jednotlivec. Výsledky budú zverejnené v pondelok 4. júna, kedy prebehne aj odovzdávanie cien.

 • Chemická olympiáda - krajské kolo

  Chemická olympiáda - krajské kolo

  Norbert Turinič  (kvinta) - 3. miesto v krajskom kole (kategória C)

  Lukáš Fiala (kvinta) - úspešný riešiteľ v krajskom kole (kategória C)

  Kristián Porzer, Michaela Balažová (kvarta) - úspešní riešitelia v krajskom kole (kategória D)

  Gratulujeme!

 • Výnimočný úspech

  Výnimočný úspech

  Nina Bučeková, študentka sexty, na základe svojho víťazstva v celoštátnom kole Geografickej olympiády v kategórii B, absolvovala v uplynulých týždňoch sústredenia najúspešnejších riešiteľov tejto olympiády z rôznych kategórií, ktoré sa konali na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave. Musela tu preukázať svoje komplexné geografické vedomosti a zručnosti. Po náročných dňoch prišla radostná a ohromujúca správa. Postúpila do medzinárodného kola!

  Medzinárodná geografická olympiáda (iGeO) je každoročná súťaž pre najlepších študentov geografie vo veku 16-19 rokov z celého sveta. Tento ročník sa bude konať v kanadskom meste Quebec.

  Držíme je palce, prajeme veľa nových zážitkov, podnetov a  veríme, že bude našu školu, naše mesto a aj celé Slovensko reprezentovať úspešne. Sme na ňu veľmi hrdí.

 • Mladý záchranár - okresné kolo CO

  Mladý záchranár - okresné kolo CO

  Dňa 26.4.2018 sa uskutočnilo okresné kolo súťaže Mladý záchranár CO. Gymnázium Antona Bernoláka postavilo dve družstvá v zložení: družstvo A: Miška Mišíková, Chiara Filická, Svätoslav Bollo, Rudo Vadovič. Družstvo B: Karolína Dunajčíková, Dominika Polgárová, Robert Nemeček, Michal Štofa. V nepriaznivých poveternostných podmienkach družstvo A získalo vynikajúce 2.miesto a postupuje na krajské kolo. Blahoželáme!!!

 • Výsledky 5. turnaja Školskej basketbalovej ligy 2017/2018

strana:

Kontakt

Meno školy: Gymnázium Antona Bernoláka Senec
Email školy: riaditel@gab.sk
Telefón: +421 2 45923261
Adresa školy: Lichnerova 69, 903 01 Senec

Fotogaléria